Deze website behoefte het gebruik van javascript. U dient u javascript in te schakelen.
Herbestellen

Lenshouder met platinum disc

Reviews 123lens Kiyoh 9,6
5737 reviews

Is je AOCup kwijt of beschadigd, of wil je een extra houder? Met deze losse lenshouder van Alcon kun je verder. Onderaan de steel zit de AODISC, die de peroxide in minimaal 6 uur neutraliseert. Alcon levert deze houder bij AOSEPT PLUS en AOSEPT PLUS met HydraGlyde.

Product informatie
Let op! Voor een niet-geselecteerd oog zijn wel sterktes ingevuld. Deze lenzen worden niet meegestuurd.
8,22
per stuk
10,99
Voor 15:00 besteld, dezelfde dag verzonden!
  • Gratis bezorging vanaf €59,-
  • 26 jaar ervaring
  • -€1 bij betaling met iDeal
  • -10% bij een nieuwsbrief inschrijving

Product informatie Lenshouder met platinum disc

AOCup lenshouder met AODISC voor AOSEPT PLUS en AOSEPT PLUS met HydraGlyde

Losse AOCup lenshouder met neutraliserende AODISC, de houder die Alcon bij AOSEPT PLUS en AOSEPT PLUS met HydraGlyde levert

Specificaties van de AOCup lenshouder

Soortlenshouder voor een peroxidesysteem (accessoire van AOSEPT PLUS)
Onderdelentransparante cup, schroefdop met lenskorfjes L en R, AODISC neutraliserende katalysator onderaan de steel
Geleverd bijAOSEPT PLUS en AOSEPT PLUS met HydraGlyde
Inwerktijdminimaal 6 uur, bij 15 tot 25 °C
Lenzen bewarentot 14 dagen in de gesloten houder na het desinfecteren
MerkAOSEPT PLUS (Alcon)
FabrikantAlcon Laboratories, Inc., Fort Worth (VS)
Gemachtigde in de EUAlcon Laboratories Belgium, Puurs-Sint-Amands
Inhoud1 lenshouder

Waarom een houder met disc nodig is

AOSEPT PLUS bevat 3% waterstofperoxide. Dat desinfecteert je lenzen grondig, maar zolang de peroxide actief is, mag hij niet in je oog komen. De AODISC onderaan de steel is een katalysator die de peroxide in de houder neutraliseert. Zonder die disc blijft de vloeistof actief. Kijk daarom voor gebruik of de AODISC goed vastzit.

Bij welke vloeistof hoort deze lenshouder

Alcon levert de AOCup bij AOSEPT PLUS en AOSEPT PLUS met HydraGlyde. De gebruiksaanwijzing waarop deze pagina is gebaseerd, gaat over die twee vloeistoffen. Vervang de houder zoals de gebruiksaanwijzing van je vloeistof dat voorschrijft.

Wanneer heb je een losse AOCup nodig

Bij elke fles AOSEPT PLUS zit al een nieuwe AOCup. Alcon vraagt je om bij elke nieuwe fles ook die nieuwe houder te gebruiken. Een losse houder komt van pas als de jouwe kwijt is of beschadigd raakt, want met een beschadigde houder mag je niet verder. Een tweede houder is ook handig als reserve, bijvoorbeeld voor op reis.

Zo gebruik je de AOCup

  1. Was je handen en droog ze af met een schone, pluisvrije handdoek.
  2. Open het lenskorfje met de L, leg je linkerlens op het koepeltje en sluit het korfje zonder de lens klem te zetten.
  3. Doe hetzelfde met je rechterlens in het korfje met de R.
  4. Spoel de lenzen in de korfjes vijf seconden met AOSEPT PLUS.
  5. Vul de cup tot het markeringsstreepje met AOSEPT PLUS. Niet meer en niet minder.
  6. Zet de korfjes in de cup en draai de dop met de hand dicht, niet te strak. Schud niet met de houder.
  7. Zet de houder rechtop weg en laat de lenzen minimaal 6 uur of een nacht staan.
  8. Was je handen en haal je lenzen uit de korfjes. Wil je ze spoelen, gebruik dan een steriele zoutoplossing.

Schoonmaken en drogen

Gooi de gebruikte vloeistof weg en spoel de cup en de korfjes met een steriele zoutoplossing, nooit met kraanwater. Laat alles aan de lucht drogen: zet de korfjes ondersteboven naast de cup en leg ze niet op hun kant.

Waar je op moet letten

  • Vervang de houder zoals de gebruiksaanwijzing van je vloeistof voorschrijft. Bij AOSEPT PLUS is dat bij elke nieuwe fles.
  • Zie je luchtbelletjes uit de dop komen, dan kan er nog peroxide actief zijn. Gooi de vloeistof weg, spoel cup en korfjes met steriele zoutoplossing en begin opnieuw.
  • Maak je lenzen niet eerst schoon met een aparte reiniger. Resten daarvan laten de vloeistof schuimen, waardoor hij uit de houder loopt en niet volledig neutraliseert.
  • Onder 15 °C kan het neutraliseren langer duren dan 6 uur.
  • Draag je je lenzen niet meteen, dan mogen ze tot 14 dagen in de gesloten houder blijven. Daarna desinfecteer je ze opnieuw.
  • Gebruik de houder niet als hij beschadigd is.

Veelgestelde vragen over de AOCup lenshouder

Ja. Bij elke fles zit een nieuwe AOCup met AODISC. Alcon vraagt je die nieuwe houder bij elke nieuwe fles te gebruiken.
Als je houder kwijt is of beschadigd raakt, of als je een reserve wilt hebben. Een beschadigde houder mag je niet meer gebruiken.
Minimaal 6 uur of een nacht. Onder 15 °C kan het neutraliseren langer duren.
Dan kan er nog peroxide in de houder zitten die niet geneutraliseerd is. Gooi de vloeistof weg, spoel cup en korfjes met steriele zoutoplossing en herhaal de procedure.
Tot 14 dagen na het desinfecteren. Daarna desinfecteer je ze opnieuw met AOSEPT PLUS voordat je ze draagt.
Met een steriele zoutoplossing. Kraanwater en andere niet-steriele vloeistoffen zijn niet toegestaan. Laat de houder daarna aan de lucht drogen.

Bron

De productgegevens komen uit de gebruiksaanwijzingen van Alcon voor AOSEPT PLUS (W300072725, uitgave juli 2025) en AOSEPT PLUS met HydraGlyde (W300072861). Lees de gebruiksaanwijzing voor gebruik.

123 Lens adviseert om minimaal één keer per jaar je contactlenzen en ogen te laten controleren door een specialist. Dat is noodzakelijk om het dragen van contactlenzen veilig en verantwoord te kunnen doen. Indien je tussentijds pijnlijke of branderige ogen hebt, adviseert 123 Lens je tevens om een tussentijdse/extra contactlens controle te laten doen.
Bij een contactlenscontrole wordt niet alleen gecontroleerd of de sterkte van je contactlenzen nog juist is, maar tevens de gezondheid van je ogen zelf gecontroleerd.

Beoordelingen Lenshouder met platinum disc

4.7 van 5

Gebaseerd op 3 beoordelingen

5 Sterren 2
4 Sterren 1
3 Sterren 0
2 Sterren 0
1 Sterren 0
66% Aanbevolen

Gebaseerd op 3 aanbevelingen

Zou u dit product aanbevelen?

Plaats uw beoordeling

Overige informatie Lenshouder met platinum disc

Levertijd

Voor 15:00 besteld, dezelfde dag verzonden!

Verpakkingseenheid

Verzending

Gratis verzending vanaf € 59.00
Bezorging middels pakket post

Fabrikant

Alcon